GOLDEN GATE CZ a.s.
Společnost GOLDEN GATE CZ zase nabízí i produkty nazvané „zlaté spoření“ a „stříbrné spoření“, které by mohly svádět k tomu, že tak jak se kdysi měsíčně odkládalo pár stokorun na spořitelní vkladní knížky, tak by si dnes každý měl pravidelně odkládat část své výplaty do zlata či stříbra.
V dnešní době zadlužených a exekucím podléhajících domácností také bude jistě mnoho lidem dobře znít „stříbro na splátky“. To znamená, že roky někam posíláte peníze, s těmito penězmi někdo nějak hospodaří, a když se zadaří, tak po těch letech získáte stříbro či zlato v hodnotě naspořené částky. Problém by však časem mohl být v tom, že své peníze ukládáte do zcela nové a neznámé společnosti, s vlastním kapitálem pouhých 2 milionů korun. Kdyby se náhodou dané společnosti nedařilo, a například špatně zainvestovala (což se stává i největším a tradičním společnostem, kdekoliv na světě), pak je otázkou, kolika střadatelům a jak by se jejich investice vrátila.
Společnost GOLDEN GATE CZ dokonce nabízí i následné uložení vámi splaceného slitku u sebe, ale jaká je garance pro majitele slitku, to už nikde uvedeno není. Takový váš slitek by pak totiž teoreticky mohl sloužit jako bankovní záruka za úvěry společnosti GOLDEN GATE CZ, a kdyby se jí náhodou nedařilo, tak by si banka mohla váš slitek nechat.
Obchodní model společnosti GOLDEN GATE CZ vychází z roky osvědčených praktik nadnárodních společností Herbalife, Amway, atd., tedy z teoreticky neomezeného počtu stovek až tisíců nezávislých IČO spolupracovníků, kteří jsou provizně motivováni nejen k prodeji zlata a stříbra, ale také k náboru dalších spolupracovníků.
Protože se bohužel v Česku podobné modely v drtivé většině přemění v nezákonné „letadlo“ (téměř nikdo neprodává původní produkt, a snaží se jen nahánět nové ovečky, které jednou dojdou) a poté zkrachují, budeme nové společnosti GOLDEN GATE CZ držet palce, aby se právě jim dařilo podnikat solidně a dlouhodobě.
Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. si sice zvolila hezké a pro svůj byznys případné jméno (zlatá brána), ale sami mají na svém webu kupodivu špatně uvedeno „GoldenGate CZ a.s.“, a v Obchodním rejstříku je již nemálo dalších společností s podobným názvem (Golden Gate, spol. s r.o.; IČO: 49356097, Golden gate s.r.o.; IČO: 61247014, Golden Gates of Prague, s.r.o.; IČO: 25788698, GOLDEN GATE EURO s.r.o.; IČO: 27656284, Golden Gate marketing s.r.o.; IČO: 26099144, Golden Gates mont s.r.o.; IČO: 29092515), několik pak i zkrachovalých (Golden Gate s.r.o. v likvidaci; IČO: 49454170, Golden Gate 2000 s.r.o., v likvidaci; IČO: 25588656).
Bude-li pak spotřebitel hledat více informací o svém potenciálním dodavateli zlata či stříbra, může se stát, že podle jména nejen že nenajde web dané společnosti, ale že narazí na oficiální státní informaci „v likvidaci“, a zalekne se.
Kvalitní PR aktivita společnosti GOLDEN GATE CZ a.s.:
Vše výše uvedené jaksi opomenula Česká televize, pozvala si obchodního ředitele Golden Gate, minimálně co do existence jeho firmy nováčka Pavla Rybu rovnou jako specialistu na investice do drahých kovů, a 25. 8. 2011 zveřejnila jeho výroky:
„Růst zlata byl enormní a očekávali jsme mírnou korekci, ta se dostavila a je možné, že bude ještě nějakou dobu pokračovat,“ myslí si Ryba. Korekce podle něj může trvat zhruba šest týdnů přibližně až k 1.550 – 1.600 dolarů za troyskou unci, pak cena zlata opět poroste. Podle Ryby je téměř jisté, že hranice 2.000 dolarů bude překonána. „Zlato je bezpečným přístavem, představuje skutečnou diverzifikaci rizik pro investory v tom ohledu, že je to nějaká část finančních prostředků, které jsou vyjmuty z finančních trhů,“ domnívá se Ryba.
Dle ekonoma Ondřeje Schneidera (Institute of International Finance) platí, že roste-li nárazově cena čehokoliv o 30 – 40 procent či více, jde spíše o psychologickou záležitost trhu, než o skutečný růst hodnoty dané komodity.